Olej z Ostropestřce 1L

110,00 Kč
S DPH

Ostropestřecový olej má blahodárné a léčivé účinky. Obsahuje Silymarin, který je vhodný k podpůrné léčbě poškozených jater.

Struktura krmiva
Počet

  • Složení mastných kyselin: Kyselina palmitová - 12 %, Kyselina stearová - 2,8 %, Kyselina olejová - 25 %, Kyselina linolová - 58 %.

NUTRIČNÍ PARAMETRY: Energie kJ/100g - 3700, Tuk celkem g/100g - 100

          -  z toho mastné kyseliny nasycené g/100g - 13,0

          - z toho mastné kyseliny mononasycené g/100g - 600

          - z toho mastné kyseliny polynasycené g/100g - 250

Cholesterol mg/100g - 0

  • Charakteristika:  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jednoletá, nebo dvouletá bylina. Pokud je to dvouletka, vypučí na jaře trsem bodlinatých listů s výraznými bílými žilkami. Koncem června se na asi 1 m dlouhých lodyhách objevují purpurově červená květenství. Na konci léta se z květů vyvinou plody, které se pak sklízí. Ostropestřec mariánský má blahodárné účinky na játra. Název souvisí se starou legendou, podle níž vznikly bílé skvrny na lístech z mléka Panny Marie.

Olej z Ostropestřce je velmi čistý, přírodní produkt, bez příměsí jiných druhů olejů, se světle oranžovou, čirou barvou. Je odvodněný, takže netuhne ani při nízkých teplotách a lisovaný za studena, tudíž není zbaven přirozených živin ani chuťových a pachových látek. Má charakteristickou, jemnou olejovou vůni.

Je v potravinářské kvalitě, určen pro hospodářská zvířata ( není manipulován v potravinářských podmínkách! ). Je to jedinečný zdroj nenasycených a vícenenasycených mastných kyselin (tzv. omega kyselin). 

Pozitivní a léčivé účinky Ostropestřcového oleje jsou díky těmto látkám, které obsahuje: Karotenoidy, tokoferoly, vícenenasycené mastné kyseliny, Vitamín F a komlpex látek zvaných Silymarin. Vyšší obsah Silymarinu je ve slupkách semen, nebo nabízíme jeho 80% extrakt, který je vhodný k podpůrné léčbě poškozených jater.

Silymarin je souhrnné označení pro více látek, kde nejvíce zastoupen je Silibinin, dále pak silikristin, silidianin a inosilibinin. Tyto látky mají řadu velmi příznivých účinků. Jeho hlavní význam však spočívá v podpoře správné funkce jater. Komplex Silymarin pomáhá zlepšit metabolismus jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je významným antioxidantem (odstraňuje nebezpečné látky = volné radikály). K významnému uplatnění samotného Silibininu patří léčba důsledků otrav hepatotoxickými jedy (hepatotoxický = to, co je toxické, jedovaté vůči játrům).

Pozitivní účinky oleje z Ostropestřce:

  1. Detoxikace organismu, posílení imunitního systému.
  2. Prevence před ztučněním jater a škodlivými metabolity.
  3. Snižuje negativní vliv léčiv.
  4. Má protizánětlivý účinek.
  5. Významný zdroj mastných kyselin.                                                  
  • Použití: Ostropestřcový olej je výborná zchutňující přísada do suchého krmiva, která jej navíc obohatí o významné množství nenasycených mastných kyselin a energii. Pro intenzivní ochranu jater použijte raději 80% extrakt Silimarinu, který také nabízíme.

  • Dávkování:  U velkých koní cca 50 ml / 100 kg hmotnosti, na celkovou denní krmnou dávku, zamíchat poměrné množství do krmiva. Preventivně 100 - 150 ml / koně denně, možno i celoročně. Jednorázové překročení denní dávky, není pro zvíře zdravotním rizikem.

  • Skladování a spotřeba:  Ostropestřcový olej je citlivý na ultrafialové záření - přímé sluneční světlo, a dlouhodobě ( měsíce ) na vyšší teploty ( přes cca 24 °C ). Proto jej uchovávejte v tmavých lahvích nebo v šeru, ideálně do 15 °C, nebo max. při pokojové teplotě. Krátkodobé zahřátí, např. při přepravě autem v létě, mu však nijak nevadí, stejně tak pokud vám zmrzne a vysráží se - nechte jej při pokojové teplotě zahřát, opět bude čirý. 

Skladovaný v optimálních podmínkách spotřebujte max. do 10 měsíců. Pro zachování max. nutriční hodnoty nejlépe do 6 měsíců.

4100

Mohlo by vás také zajímat