Konopné granule 10kg

370,00 Kč
S DPH Doručení do 10 dnů.

Granulované konopné pokrutiny vznikající při výrobě oleje lisováním semínka Konopí setého.

Struktura krmiva
Počet

! Vysoká krmná hodnota, obsah Omega 3 a Omega 6 NMK !

  • Obsahuje:  Pokrutiny z lisování oleje za studena ze semen konopí setého.

Obsah přirozených živin:  Bílkoviny 28 %, tuk 13 %, hrubá vláknina 29 %, sacharidy 7 %, popel 9 %. Vlhkost 9 %,

  • Charakteristika:  Po vylisování a zgranulování i s částmi jader, obsahují pokrutiny asi 15% zbytkového oleje ( čímž se významě zvyšuje jejich výživná hodnota ). Taková směs má pro koně velmi vysokou krmnou hodnotu nejen díky obsahu konopného oleje, ale také pro zachování všech nutričních vlastností při lisování za studena. Konopné pokrutiny mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, Omega 3 a Omega 6, ale i kyseliny alfa-linolenové a linolové s antioxidačním účinkem. Dále obsahují významné množství minerálních látek ( železo, hořčík, mangan, fosfor, aj. ) a vitamínů.

Velmi významnou složkou je pro koně i vláknina v nerozpustné i rozpustné podobě. Nerozpustná vláknina podporuje peristaltiku střev, rozpustná vláknina snižuje kyselost v žaludku a zpomaluje jeho vyprazdňování. Granule mají průměr 8 - 9 mm, jsou cca 4 - 6 cm dlouhé, středně tmavě zeleno - šedé barvy s příjemnou vůni po drceném konopí. Konopné granule jsou určeny jen pro krmné účely. Ve vodě nebobtnají.

Konopné granulované pokrutiny podporují:

  • Posílení imunity, snížení projevů alergických reakcí, antioxidační účinek, protizánětlivé a antibakteriální účinek
  • Zvýšení kvality srsti a kopyt, podpora léčby chronických chorob pokožky
  • Nárůst a udržení svalové hmoty, zlepšují svalový tonus,
  • Zvyšují temperament a dodávají energii
  • Zvyšují chutnost krmné směsi
  • Možnosti použití:  Vhodné pro všechny koně, především pro klisny, hříbata, staré či nemocné koně, koně citlivé na krmení, nervózní, stresované a problémové koně, koně se sklonem ke kolikám. Konopné granule - pokrutiny nekrmte samostatně, ale přidejte je do krmných směsí - müsli. Výborná je kombinace se lněnými granulemi. Podávejte v suchém stavu. Možno přidávat ke krmivu celoročně.

S ohledem na obsah canabinoidů, může být toto krmivo v rozporu s pravidly FEI.

Doporučené dávkování:  20 - 40 g / 100 kg hmotnosti koně nebo 100 - 200 g / den / koně, max. 600 g / den / koně.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 18 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Doporučuji v letním období spotřebovat cca do 3 měsíců od nákupu. Přes zimu v nevytápěné místnosti vydrží déle, cca 6 měsíců

Mohlo by vás také zajímat