Konopný olej - pro koně 0,5L

Přírodní krmný, za studena lisovaný, nerafinovaný, velmi čistý konopný olej, bez příměsí jiných druhů olejů.

Struktura krmiva

AKCE!

  • Obsahuje: Nenasycené mastné kyseliny:

16:0 Kyselina palmitová 5,9 %,

18:0 Kyselina stearová 2,3 %,

18:1 Kyselina olejová 10,2 %,

18:2 Kyselina linolová: 54,7 %,

18:3 Kyselina gama-linolenová 4,5 %;

18:3 Kyselina alfa-linolenová 17,6 %,

Jiné mastné kyseliny 4,8 %

Celkem - Energie: 820 kcal = 3443 kJ. Tuky: 99,6 %. Voda: 0,1 %.  Vitamín E: (alfa-tokoferol): 6.1 mg. THC: pod 4 ppm.

  • Charakteristika: Získává se lisováním semen technického konopí Cannabis sativa, které neobsahuje psychoaktivní látku THC - Tetrahydrocannabinol. V semeni konopí setého se prakticky THC nevyskytuje, je pouze v zelených částech rostliny.

Námi nabízený konopný olej je lisovaný za studena při teplotě do 40 °C, má výrazný "travní" pach po dané rostlině a jemnou oříškovou chuť. Má tmavou zeleno - žlutou barvu, charakteristickou pro přírodní, surový, za studena lisovaný konopný olej.

Tento Konopný olej není rafinovaný (chemicky čištěný) jako potravinářský olej, který je čirý až bezbarvý se slabou vůní. Náš olej proto není zbaven přirozených aromatických a chuťových látek, má vysokou nutriční hodnotu díky poměru omega-6 a omega-3 nenasycených mastných kyselin, a to 3:1, což odpovídá rovnováze vyžadované u většiny velkých savců.

Není v potravinářské kvalitě, ale v krmné - není s ním manipulováno v potravinářském prostředí. Nemohu proto doporučit k lidské výživě.

  • Možnosti použití: Konopný olej je jeden z nejúčinnějších olejů co se prevence zdraví týče. Velmi významně posiluje přirozenou imunitu, snižuje riziko zánětů a kožních problémů - alergií, má analgetické účinky - ulevý od bolesti, zlepšuje kvalitu kopyt a srsti, atd. Za studena lisovaný konopný olej je díky svým nezměněným chuťovým i pachovým vlastnostem vynikající doplněk krmiva pro všechny kategorie koní i poníků.
  • Doporučená denní dávka - zamíchá se rovnoměrně do krmiva:

Při akutních potížích:  30 - 50 ml / 100 kg živé hmotnosti

Preventivně:  50 - 150 ml / koně - možné i celoroční podávání

  • Skladování a spotřeba: Konopný olej je háklivý na ultrafialové záření - přímé sluneční světlo, na vyšší teploty a na kyselé prostředí. Proto jej uchovávejte v tmavých lahvích a v šeru, nejlépe při teplotě do 10 °C. Dá se také pro dlouhodobé skladování zamrazit. Skladovaný v chladu spotřebujte nejlépe do 6 měsíců
4100

Mohlo by vás také zajímat